Na lądzie

Główną atrakcją wszystkich nadmorskich miejscowości jest plaża. Rowy słyną z szerokiej, pięknej, piaszczystej plaży, na której można spędzić cały dzień.

Jeżeli komuś znudzi się leniuchowanie na słońcu, proponujemy wycieczkę do Słowińskiego Parku Narodowego - największego w Europie pasa ruchomych wydm.

Ciekawą atrakcją jest też czołpińska latarnia morska, będąca jedną z jedenastu stacji brzegowych na polskim wybrzeżu oraz największy naturalny labirynt w Polsce (Park Łeba) - atrakcja przeznaczona dla odważnych osób posiadających dobrą orientację w terenie.

Na wodzie

Rowy to niezwykła miejscowość ze względu na swoje położenie między morzem Bałtyckim a dużym jeziorem Gardno, które jest idealnym miejscem na naukę kitesurfingu i windsurfingu ze względu na stabilne wiatry i płytką wodę.

Dla osób poszukujących mniejszych wrażeń, doskonałym pomysłem będą organizowane w okolicy spływy kajakowe rzeką Słupią i Łupawą. Warto wybrać się całą rodziną, aby spędzić udany dzień na łonie natury.

A jeżeli wybierzemy morze, niezapomnianych przeżyć dostarczy rejs łodzią motorową. Szalona prędkość i otwarte morze gwarantują emocje na najwyższym poziomie!

Dla aktywnych

Wbrew pozorom nad morzem znajdą się też atrakcje dla osób preferujących aktywny wypoczynek. Na początek proponujemy wycieczki rowerowe. Okolica słynie z wielu niezwykle interesujących ścieżek, prowadzących wzdłuż nadmorskiego klifu oraz pobliskimi lasami.

Kilka lat temu powstał park linowy przy ulicy Wczasowej w Rowach. Na turystów czekają łącznie trzy rodzaje tras o różnych poziomach trudności.

Warto też wybrać się do Muzeum wsi Słowińskiej - skansenu w Klukach koło Smołdzina, w miejscu pierwotnej lokalizacji kultury Słowińców ludności zamieszkałej niegdyś nad jeziorami Gardno i Łebsko.

Imprezy i wydarzenia

W Rowach i okolicznych miejscowościach co roku odbywają się setki niesamowitych imprez. Do największych należy ustecki festiwal sztucznych ogni. Mieszkańcy i turyści mogą podziwiać zapierający dech w piersiach spektakl, jaki rozgrywa się tuż nad nimi w pobliżu plaży.

Polecamy też koncerty i kabarety, na które zaprasza dolina Charlotty. Słynny festiwal Legend Rocka to niepowtarzalna okazja, by na żywo zobaczyć legendarne gwiazdy lat 70 i 80.

76-212 Rowy, ul. Wikingów 3
tel. +48 501 322 858
e-mail: nemodomki@gmail.com
© Nemo Rowy. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk